Ogólnopolska Akcja Czytelnicza pt. „Jak nie czytam, jak czytam”

Na dzień 10 czerwca 2016 r. została ogłoszona Ogólnopolska Akcja Czytelnicza pt. „Jak nie czytam, jak czytam”. Tego dnia w całej Polsce, równo   o godzinie 10.00 uczniowie szkół wyszli na place, skwery, stadiony, by pokazać, że chętnie czytają książki. Akcja miała na celu pokazać, że młodzi czytają, a tym samym „zarazić” czytaniem, tych, którzy już dawno nie sięgali „po książkę. Niestety co roku można zaobserwować tendencję spadkową w ilości przeczytanych książek przez społeczeństwo polskie. Pomysł na tego typu przedsięwzięcie podali redaktorzy „Biblioteki w Szkole”- miesięcznika nauczycieli bibliotekarzy.
W naszej szkole o godzinie 10.00 wyszliśmy na plac apelowy, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotu ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Na hasło „Książki w górę!” uczniowie podnieśli przyniesione z domu książki, które chętnie czytają. Zrobione zdjęcie zostanie wysłane do „Biblioteki w Szkole” i weźmie udział w konkursie.
Tego dnia uczniowie mieli możliwość przebrania się za swych ulubionych bohaterów książkowych. Dziękujemy wszystkim Dzieciom za pomysłowość, jak i ich Rodzicom za pomoc w przygotowaniu stroju.
Ogólnopolska akcja czytelnicza z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem polskich szkół, tak jak zeszłoroczne Ogólnopolskie Wybory Książek. Cieszymy się, że i nasza szkoła, dzięki zgodzie Dyrekcji i chęci Nauczycieli mogła wziąć w niej udział.