“ZŁAP WIATR W POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY“

To hasło projektu realizowanego w ramach POKL 2007-2013, Priorytet IX, realizowanego przez DES UMWP oraz Fundację Navigare Mateusza Kusznierewicza.
Dzięki zgłoszeniu do projektu grup uczniów klas piątych z Rodowa
i naszej szkoły (opiekunem naszych uczniów jest p. Genowefa Kowalska) mieliśmy okazję gościć w Prabutach w dniu 26 listopada przedstawicieli Fundacji Navigare Mateusza Kusznierewicza.
Dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy Firma “Out of Home“ zorganizowaała na hali sportowej EDUKACYJNO - ŻEGLARSKI PIKNIK NAUKOWY.
Gościem honorowym i oczywiście wielką “atrakcją“ był sam olompijczyk
p. Mateusz Kusznierewicz, który z wielką pasją opowiadał dzieciom o swoich osiągnięciach i trudnej drodze do sukcesu. Chętnie odpowiadał na zadawane pytania, rozdawał autografy, pozował do zdjęć.
Pracownicy fundacji zorganizowali stanowiska, na których uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy, trenowali na “sucho“ żeglarstwo, uczyli się wiązania węzłów żeglarskich, przeciągali linę. Jednak największą atrakcję stanowiło urządzenie imitujące wciąganie żagla na maszt. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z samym mistrzem i... nie mamy się czego wstydzić, niektórzy dorównali siłą p.Mateuszowi Kusznierewiczowi.
Zabawa była świetna, a wiedza zdobyta w ten sposób na stałe pozostanie
w głowach uczestników pikniku.