Gminny Konkurs Czytelniczy

Dnia 9.05.2017 r. reprezentacja uczniów klas III SP 2 Prabuty (Zuzanna Zielińska- kl. III a, Julia Śmieszniak- kl. III d i Zuzanna Sumbar- kl. III f) wyruszyła do Rodowa, gdzie wzięła udział w 13 już Gminnym Konkursie Czytelniczym pt. „Książka moim przyjacielem”. Do konkurencji czytelniczej oprócz naszej szkoły przystąpili uczniowie klas III ze Szkół Podstawowych w Trumiejkach, Obrzynowie i Rodowie. Panie prowadzące konkurs- Elżbieta Ambryszewska i Wanda Kaszubowska, przywitały nas ciepło, a potem czuwały nad prawidłowym przebiegiem prac dzieci. Kilka słów do uczniów skierowała też p. dyrektor ZS w Rodowie- Bożena Niewulis.

Do zadań naszych uczniów należało: rozwiązanie testu wiedzy pięciu podanych lektur z zakresu klas I- III, narysowanie portretu bohaterów książki pt. Pięciopsiaczki oraz piękne przeczytanie fragmentu tekstu.

Konkurs był dla nas niezwykłą przygodą i dobrą zabawą, choć nie zabrakło odrobiny stresu. Komisja jury w składzie p. Jadwiga Ludwiczak i p. Anna Staniszewska sprawdzały prace uczniów i przysłuchiwały się czytanym fragmentom książki.

Wspólna praca naszej reprezentacji przyniosła owoce w postaci I miejsca ex aequo ze Szkołą Podstawową w Rodowie, z czego wszyscy byliśmy zadowoleni. Nagrodami były piękne książki ufundowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Prabutach.