VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy
„Czy znasz Tajemnicę gwiezdnego jeziora Agnieszki Stelmaszyk?”

W sobotę 22 kwietnia reprezentanci naszej szkoły: Dominika Kordowska (kl. 5 d), Alicja Szeląg (kl. 5 d) oraz Mateusz Wandzel (kl. 5 d) wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Czytelniczym, który odbył się w Sadlinkach.
W tym roku trzeba było wykazać się znajomością książki Agnieszki Stelmaszyk „Tajemnica gwiezdnego jeziora”. Konkurs przebiegał w dwóch turach: drużyny poszczególnych szkół musiały rozwiązać test, a następnie przedstawić krótką inscenizację fragmentu powieści.
Naszemu  zespołowi, wspomaganemu dopingiem koleżanek i kolegów z naszej szkoły,  niestety nie udało się zająć miejsca na podium. Zespół został nagrodzony wyróżnieniem. Trzeba podkreślić, że konkurencja nie była mała, bowiem w konkursie startowało 14 drużyn z innych szkół.
Dodatkową atrakcją konkursu było spotkanie z autorką powieści p. Agnieszką Stelmaszyk która jest bardzo miłą, serdeczną osobą. Autorka chętnie odpowiadała na niezliczone pytania dzieci dotyczące jej życia prywatnego oraz pracy; pozowała do zdjęć i  podpisywała książki.
Myślę, że wszyscy uczestnicy tego wyjazdu wrócili do domu usatysfakcjonowani.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjście