Witaj szkoło!

Dnia 4 września 2017 r. nasza szkoła na nowo zatętniła życiem. Rozpoczął się kolejny rok szkolny. W poczet braci uczniowskiej wstąpili nowi uczniowie, którzy będą uczyli się w czterech klasach pierwszych. Nie wszystkie dzieci z chęcią wróciły po wakacjach do nauki (nawet deszczowa pogoda nie nastrajała ich radośnie), jednak mają nadzieję, że dziesięć miesięcy minie szybko przynosząc nowe wyzwania i interesujące wydarzenia.

Nowy rok szkolny rozpoczął się wieloma zmianami. Od 01 września sześcioletnia szkoła podstawowa zmieniła się w ośmioletnią szkołę, w której strukturze znajdują się klasy wygaszanego gimnazjum.

Punktualnie o godzinie 9.30 wszyscy nauczyciele, uczniowie klas I – V oraz VI b, VI c, VII a, VII c oraz rodzice zebrali się w Miejskiej Hali Sportowej, natomiast uczniowie pozostałych klas czyli VI a, VI c, VII b, VII d oraz klas II i III gimnazjum w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu, gdzie miały miejsce części oficjalne inaugurujące nowy rok szkolny. W uroczystości przy ul. Obrońców Westerplatte wziął udział przewodniczący Rady Miejskiej pan Piotr Janiewicz.

Po uroczystych alekach uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.