Uroczysty apel z okazji święta 11 listopada

Jeszcze wolność nie minęła,
Póki duch narodu żyje,
Serce do wolności bije.”

Dnia 13 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole przy ul. Obrońców Westerplatte uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości.

W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy 7a pod kierunkiem wychowawczyni pani Barbary Próchnickiej.

Scenariusz obejmował treści historyczne, krótką inscenizację, wiersze oraz piosenkę- tym razem nie pieśń patriotyczną, ale „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.