25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 15 stycznia 2017 roku odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach zarejestrowała sztab, do którego dołączyła się Szkoła Podstawowa w Obrzynowie, Zespół Szkół w Rodowie, Prabuckie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejska Hala Sportowa.

W tym roku finał WOŚP odbył się w Sali Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu.
Liczny zastęp wolontariuszy pod opieką rodziców i nauczycieli wyruszył  „w miasto“ już o godzinie 9.00. Efektem ich kwestowania jest niemała kwota 4 623,94 zł.

O godzinie 14 pan Krzysztof Papis powitał zebraną w Sali PCKiS publiczność. Na powitanie i na dobry początek można było posilić się wspaniałym Orkiestrowym tortem.

Nauczyciele naszej szkoły przygotowali stoisko z jedzeniem (ciasta upieczone przez rodziców i pracowników) oraz kramik z „różnościami“ wykonanymi w świetlicy szkolnej oraz przekazanymi przez uczniów. W tym roku w czasie finału można było posilić się również watą cukrową i popcornem.

Ważnym elementem imprezy była licytacja przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Prabut oraz Fundację WOŚP, z której zebraliśmy 3 448 zł.

Na zakończenie imprez obejrzeliśmy ŚWIATEŁKO DO NIEBA.
W sobotę i niedzielę pracownicy Miejskiej Hali Sportowej zorganizowali turniej badmintona i piłki nożnej, w czasie którego udało się zebrać 726,73 zł.

Najbardziej cieszyła nas jednak pełna widownia, dobra zabawa i chęć niesienia pomocy innym.

W ramach prabuckiego  sztabu WOŚP zagrały również orkiestry w Rodowie i Obrzynowie,  przygotowane i wygrane przez uczniów, pracowników i rodziców szkół z tych miejscowości.

Wspólnymi siłami (oczywiście jeszcze nieoficjalnie) zebraliśmy:

w Prabutach -  12 889,44 zł.,

w Rodowie  - 5 087 zł.,

w Obrzynowie – 1 640 zł.,

Razem sztab 1109 -  19 616,78 zł

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM OTWARTEGO SERCA,

KTÓRZY WNIEŚLI WKŁAD W UZBIERANIE TEJ SUMY.
Do zobaczenia za rok!