26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Prabutach zarejestrowała sztab, do którego dołączyła się Szkoła Podstawowa
w Obrzynowie, Prabuckie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejska Hala Sportowa.

Tak jak i w roku ubiegłym finał WOŚP odbył się w Sali Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu.

Liczny zastęp wolontariuszy pod opieką rodziców i nauczycieli wyruszył
„w miasto“ już o godzinie 9.00. Efektem ich kwestowania jest niemała kwota 5 159,69 zł.

O godzinie 14 pan Krzysztof Papis powitał zebraną w Sali PCKiS publiczność.  Na scenie swoje talenty prezentowali wspomagając Orkiestrę: grupa wokalna „Iskierki”, grupa taneczna „Przyjaciele Misia Uszatka”, grupa wokalna „Elfy
i Kaprys”, grupa taneczna „Masta Girls” i „Masta Kids”, grupa wokalna „Bez Granic”, „Old And Young – Blues Rock Band”, grupa wokalna „aQQ”, Trio The Janeiro”, „Paweł Pudlak Solo Jazz” oraz „Lost Kołpaks”.

Nauczyciele naszej szkoły przygotowali stoisko z jedzeniem (ciasta upieczone przez rodziców i pracowników). W tym roku w czasie finału można było posilić się ciastem,  chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz bigosem i żurkiem. Kramik
z „różnościami“ wykonanymi w świetlicy szkolnej oraz przekazanymi przez uczniów cieszył się dużym zainteresowaniem.

Ważnym elementem imprezy była licytacja przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Prabut oraz Fundację WOŚP, z której zebraliśmy 3 433,75 zł.

Na zakończenie imprez obejrzeliśmy ŚWIATEŁKO DO NIEBA.
W sobotę i niedzielę pracownicy Miejskiej Hali Sportowej zorganizowali turniej badmintona i piłki nożnej, w czasie którego udało się zebrać 969 zł.

Najbardziej cieszyła nas jednak pełna widownia, dobra zabawa i chęć niesienia pomocy innym.

W ramach prabuckiego  sztabu WOŚP zagrała również orkiestra w Obrzynowie,  przygotowana i wygrana przez uczniów, pracowników i rodziców szkoły.

Wspólnymi siłami zebraliśmy:

w Prabutach -  12 094,32 zł,

w Obrzynowie - 2 760,84 zł,

Razem sztab 1109 -  14 855,16 zł

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZIOM OTWARTEGO SERCA,

KTÓRZY WNIEŚLI WKŁAD W UZBIERANIE TEJ SUMY.
Do zobaczenia za rok!