Ślubowanie klas pierwszych.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Przekonali się o tym pierwszoklasiści. W piątek 23 września  br. wzięli udział w uroczystości ślubowania i pasowania. Ślubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W imieniu Rady Rodziców powadzenia pierwszoklasistom życzyła przewodnicząca pani Edyta Braszkowska. W swoim przemówieniu pani Dyrektor życzyła pierwszakom samych sukcesów oraz przypomniała co to znaczy być uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach.

Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.
W trakcie składania ślubowania wszyscy obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Pani dyrektor nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę tej uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom oraz kolorowy długopis, zakładkę, plan lekcji oraz słodkości. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzinami udali się na poczęstunek, zorganizowany przez rodziców i wychowawców.

Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci 49 pierwszoklasistów i ich rodziców. Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.