DZIEŃ MATEMATYKI W KLASACH I - III

Dnia 28 października w naszej szkole odbyły się Zabawy Matematyczne przygotowane przez p. Joannę Dołęgowską, Halinę Grębowską i Annę Karolak. Wzięły w nich udział wszystkie klasy I - III.

Uczniowie poszczególnych klas zostali podzieleni na 6 grup, każda grupa losowała zadanie do wykonania. Uczniowie m.in. budowali piramidy z liczb, obliczali magiczne kwadraty, układali puzzle z wcześniej wykonanych działań, wykonywali obliczenia i wyznaczali drogę posługując się liczbami nieparzystymi, kolorowali pajaca z figur geometrycznych i wyczarowywali zwierzątka z podanych liczb.

Zabawy liczbami dostarczyły dzieciom dużo emocji i radości. Po wspólnym wykonaniu zadania prace zostały omówione i wyeksponowane na korytarzu.