Dzień języka polskiego w klasach IV - VI

Dnia 30 listopada  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Polskiego.
Z tej okazji polonistki przygotowały kilka ciekawych i poszerzających wiedzę oraz zainteresowania zadań. Na pierwszej lekcji uczniowie wysłuchali baśni „Pastereczka i kominiarczyk” autorstwa jednego z najznamienitszych baśniopisarzy Hansa Christiana Andersena, na podstawie której rozwiązywali test. Na następnej lekcji czwartoklasiści rysowały ilustracje do baśni, natomiast piąto i szóstoklasiści zabawili się w baśniopisarzy i redagowali baśń, przy czym ci starsi musieli  „naszpikować” ją trudnościami ortograficznymi. Jednocześnie chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie z wiedzy na temat życia i twórczości braci Grimm. Na zakończenie odbył się konkurs ortograficzny.
Tego dnia chętni uczniowie przebrali się za postaci baśniowe i literackie, w wyniku konkursu (brano pod uwagę pomysłowość, wykonanie - wkład własnej pracy, zaangażowanie, estetykę i podobieństwo do postaci) wyłoniono trzy najlepsze:

I miejsce- Dominika Kordowska- klasa 5d
II miejsce- Wiktoria Nowińska – klasa 5b
III miejsce- Julia Traskowska- klasa 4d

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu Dnia Języka Polskiego, a uczniom dziękujemy za zaangażowanie i świetną zabawę.