• WYCIECZKA DO ŁEBY

•

W dniach  19-20 września 2024 r. uczniowie klasy II c i III b naszej szkoły wraz z opiekunami p. Izabelą Król, p. Aleksandrą Pietkiewicz, p. Agnieszką Kępińską i p. Martą Pirożek uczestniczyli w wycieczce do Łeby. Wyjazd został zorganizowany z projektu edukacyjnego „Podróże z Klasą”.

Podczas pierwszego dnia pobytu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce. Oglądali miejsce, które od 1940 roku funkcjonowało na Mierzei Łebskiej jako tajny, hitlerowski poligon doświadczalny.

Kolejną atrakcją były ruchome wydmy. Największa z nich ma wysokość około 30 m n.p.m. Z jej wierzchołka uczniowie podziwiali przepiękną panoramę Mierzei Łebskiej, a po jej południowej stronie odsłaniający  się martwy, zasypany las. Wprost z wydm dzieci udały się brzegiem wzburzonego Bałtyku na długi, wielokilometrowy spacer. Ciekawym urozmaiceniem i jednocześnie ratunkiem dla zbolałych nóg podróżników był przejazd meleksem. W godzinach popołudniowych grupa dotarła do miejsca pobytu, pensjonatu Villa Dolce Vita. Tam dzieci zakwaterowały się, zjadły, odpoczęły i mogły  korzystać z hotelowych atrakcji. Były to: plac i sala zabaw oraz nadzorowany przez ratownika wewnętrzny basen.

Kolejny dzień również obfitował w moc atrakcji. Po śniadaniu uczniowie opuścili pensjonat i udali się do Illuzeum. Jest to obiekt, w którym mogli odkrywać tajemnice iluzji, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików.

Następnym punktem wycieczki było Muzeum Motyli i Illuzeum w Łebie. Bogata kolekcja owadów przyciągała uwagę, a widok niektórych eksponatów czasem przerażał.

Zwieńczeniem wycieczki był Park Rozrywki Farma Alexa. Tu uczniowie mogli wyszaleć się na całego! Oprócz różnorodnych zabaw na świeżym powietrzu tj. skakanie na poduchach powietrznych, przejazd na przyczepkach, zabawa na rozmaitych placach zabaw, dzieci miały okazję przebywać z kozami, alpakami, kucykami, osiołkami, kurami, królikami i innymi zwierzątkami.  Mogły je karmić i obserwować.

Wycieczka wróciła do Prabut późnym wieczorem. Uczniowie, choć bardzo zmęczeni, byli zadowoleni i uśmiechnięci. Niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w ich pamięci.

• KONKURS ,,Nauczycielem być - dlaczego wybrałem ten zawód?”

• Konkurs dla szkół od Praca.pl

Portal Praca.pl właśnie rusza z drugą edycją konkursu, do którego zostały zaproszone wszystkie szkoły w Polsce, proszę spojrzeć:

Temat konkursu to ‘Nauczycielem być – dlaczego wybrałem ten zawód?’ i by wziąć w nim udział należy:

• Napisać tekst (od 1 tys. do 3 tys. znaków wraz ze spacjami), który odpowie na pytanie konkursowe. Praca powinna być oryginalna i nigdzie dotąd nie publikowana,
              • Wypełnić formularz zgłoszeniowy,
              • Poinformować na stronie WWW szkoły o konkursie.

Każda szkoła może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Placówka, która wygra otrzyma bon wysokości 2000 zł do wydania na materiały edukacyjne. Dodatkowo, jeśli zwycięska szkoła zainstaluje na swojej stronie WWW bezpłatną wtyczkę od Praca.pl, to będzie mogła liczyć na dodatkowy bon wysokości 500 zł. Wtyczka jest dostępna pod następującymi adresami:

Ważne informacje:

• Rozpoczęcie konkursu 23.09.2024,
              • Termin realizacji zadania konkursowego 23.10.2024,
              • Ocena i wyłonienie zwycięzcy 31.10.2024,
              • Publikacja wyników konkursu 04.11.2024.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!

Regulamin__1_.pdf